Bolagsstyrning

STYRELSEN

 

Styrelsen utses av aktieägarna vid årsstämman, med en mandatperiod från årsstämman fram till och med slutet av nästa årsstämma. Ska förvalta för ägarnas räkning företaget genom att fastställa mål och strategi, utvärdera den operativa ledningen, säkerställa system för uppföljning och kontroll av etablerade mål.

WeChat Image_20210805130049

Linda Gustafsson

Ordförande
linda@csrcapital.se

Jerry Zhi Li

Ledamot
jerry@csrcapital.se

Michele Notari

Senior rådgivare
michele@csrcapital.se

Paul Hollingworth

Paul Hollingworth

Senior rådgivare
paul@csrcapital.se

John McMillan

John McMillan

Senior rådgivare
john@csrcapital.se

LEDNINGEN

 

Teamet för investerarrelationer upprätthåller nära relationer med våra partners via regelbundna konferenssamtal och möten, för att ge en uppdatering om resultatet i våra nuvarande portföljbolag med CSR Capital, 

nya investeringar och exits i fonderna.

WeChat Image_20210805130049

Linda Gustafsson

VD & Koncernchef
linda@csrcapital.se

Per-Olov Carlsson

Per-Olov Carlsson

Finansdirektör
per-olov@csrcapital.se

Ali 750x1000

Ali Farmandeh

Projektledare, Sverige
ali@csrcapital.se

Osama-wikwik2

Osamah WitWit

Ekonomi, Sverige
osamah@csrcapital.se

Aurella abc big

Aurela Rrukaj

Ekonomi, Sverige
aurela@csrcapital.se

Anton 750x1000

Anton Cheng

Webb & sociala media
anton@csrcapital.se

Chabdeltsang Chönden

Chabdeltsang Chönden

Projektledare, Schweiz
director.ch@csrcapital.se

Swiss Veysel Arslan

Veysel Arslan

Ekonomi, Schweiz
ekonomi.ch@csrcapital.se

SWISS 2

Clement Nkamanyi

IT, Schweiz
it.ch@csrcapital.se

Simone Monnerat, jurata-ch - Copy

Simone Monnerat

Jurist, partner, Schweiz
legal.ch@csrcapital.se

Colin wu fig

Peter Gustafsson

Projektledare, Irland
peter@csrcapital.se

IMG_20211117_125324_resized_20211117_125454343

Jeffrey Hoong

Ekonomi, UK
ekonomi.uk@csrcapital.se

SWEDEN 3

Niklas Lundström

Media
media@csrcapital.se

Mats Gustafsson

Projektledare, Kina
mats@csrcapital.se

tree-dawn-nature-bucovina-56875

personalchef

HR
hr@csrcapital.se

William Gustafsson

Kundansvarig, Sverige
william@csrcapital.se